Прегледот опфаќа:

-преглед на целокупниот ендокрин систем ( тироидната, надбубрежна жлезда, хипофиза, хипоталамус)

-испитување на габички, бактерии, вируси и паразити во телото кои многу често можат да бидат причина за дебелина

-откривање за причини за запек доколку истиот постои

-испитување на функцијата на слезена и панкреас

-откривање на емотивни причини кои многу често можат да бидат причина за дебелина

-постоење на анемија

-слабост во циркулација

-испитување на функција на црн дроб

-испитување на замастеност во црниот дроб како и постоење на талог и каменчиња во жолчката

-испитување на преосетливост и алергија на одредени типови на храна

-испитување на осетливост на глутен

Прегледот го  извршува Др Весна Нешевска 

 Телефон 078 332 564

Одлично здравје  адреса  Дете Татулиџе бр 8 населба Лисиче Скопје

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha

ОТКРИВАЊЕ НА ПРИЧИНИТЕ ЗА ДЕБЕЛИНА, СПОР МЕТАБОЛИЗАМ ,ЧУВСТВО НА ОТЕЧЕНОСТ НА ТЕЛОТО СО МЕТОДОТ НА КВАНТНА АНАЛИЗА.

  • Шифра на производ: k_4
  • Достапност: На залиха
  • 1,000MKD