Прегледот опфаќа:

-преглед на панкреас

-преглед на тироидната жлезда и надбубрег

-испитување на габички, бактерии, вируси и паразити во дигестивниот тракт кои многу често можат да бидат причина за неправилно функционирање на панкреасот.

-испитување на функција на црн дроб , замастеност во црниот дроб како и постоење на талог и каменчиња во жолчката

-испитување на функцијата на слезена и панкреас

-постоење на анемија

-слабост во циркулација

-последици од дијабет и масти во крвта како што се атеросклероза, срцеви болести, заболувања на очите, слаба циркулација и други болести

-испитување на преосетливост и алергија на повеќе од 100 видови на храна

-испитување на осетливост на глутен

Прегледот го  извршува Др Весна Нешевска 

 Телефон 078 332 564

Одлично здравје  адреса  Дете Татулиџе бр 8 населба Лисиче Скопје

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha

ОТКРИВАЊЕ СО КВАНТНА АНАЛИЗА НА ПРИЧИНИТЕ ДИАБЕТ И ПОКАЧЕНИ МАСТИ , ЗАМАСТЕН ЦРН ДРОБ, МЕТАБОЛИЧЕН СИНДРОМ, ПОРЕМЕТУВАЊЕ НА МЕТАБОЛИЗМОТ

  • Шифра на производ: k_6
  • Достапност: На залиха
  • 1,000MKD
  • 590MKD