ИСПИТУВАЊЕТО ОПФАЌА:


-Испитување на вируси, габички, бактерии, паразити во кожата на косматиот дел од главата

-Испитување на вируси, габички, бактерии, паразити во цело тело кои индиректно би можеле да влијаат на опаѓање на косата и кршливи нокти

-Испитување на коренот на влакното

-Испитување на кутикулата на влакното

-Испитување на ноктите

-Испитување на недостаток на витамини

-Испитување на крвта и лимфните јазли

-Испитување на тироидната и паратироидната жлезда

-Испитување на надбубрежна жлезда

-Испитување на јајници кај жени и тестиси кај мажи

-Испитување на хипфиза

-Испитување на хипоталамус

-Испитување на имунитет (тимус, коскена срцевина, крв)

-Испитување на хормони

-Испитување на токсини

-Испитување на интолеранција на 107  видови на храна

-Испитување на енергетски блокади на ниво на чакри

Прегледот го  извршува Др Весна Нешевска 

 Телефон 078 332 564

Одлично здравје  адреса  Дете Татулиџе бр 8 населба Лисиче Скопје

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha

БРЗО ЛЕСНО, ЕДНОСТАВНО ОДРЕДУВАЊЕ НА ПРИЧИНИТЕ ЗА ОПАЃАЊЕ НА КОСА, И ПРОБЛЕМИ СО НОКТИ СО КВАНТНА АНАЛИЗА (КОМПЈУТЕРСКА АНАЛИЗА)

  • Шифра на производ: k_11
  • Достапност: На залиха
  • 1,000MKD