Прегледот опфаќа:

-преглед на целокупниот ендокрин систем (тиреоидна, надбубрежна жлезда,хипофиза,епифиза,тимус)

-испитување наа имунитет ( коскена срцевина и тимус, крв)

-испитување на габички, бактерии, вируси и паразити во телото кои многу често можат да бидат причина за хроничен замор.

--Преглед на крвните садови во мозокот и мозочните структури

-Преглед на крвните садови кои поминуваат низ вратот и преглед на вратна кичма.


-Преглед на нервите кои поминуват во главата (тригеминус,фацијалис)

-преглед на синусите  како можна причина за главоболка и хроничен замор

-откривање на емотивни причини кои многу често можат да бидат причина зa хроничен замор и главоболка

-постоење на анемија

-слабост во циркулација

-осетливост на глутен

-интолеранција на над 107 видови на храна

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha

ОТКРИВАЊЕ СО КВАНТНА АНАЛИЗА НА ПРИЧИНИТЕ ЗА ХРОНИЧЕН ЗАМОР,ГЛАВОБОЛКА, ВРТОГЛАВИЦА,НЕСОНИЦА, БОЛКИ ВО ТЕЛОТО

  • Шифра на производ: ss11
  • Достапност: На залиха
  • 1,000MKD


Тагови: ОТКРИВАЊЕ СО КВАНТНА АНАЛИЗА НА ПРИЧИНИТЕ ЗА ХРОНИЧЕН ЗАМОР, ГЛАВОБОЛКА, ВРТОГЛАВИЦА, НЕСОНИЦА, БОЛКИ ВО ТЕЛОТО